हाेमपेज > ब्रेकिङ्ग न्यूज > भोजपुरको पात्लेपानीमा पात्लेपानी साहित्य महोत्सव–२०७५ शुरु

भोजपुरको पात्लेपानीमा पात्लेपानी साहित्य महोत्सव–२०७५ शुरु

शारदा तामाङ, भोजपुर । भोजपुरको हतुवागढी गाउँपालिका ८ पात्लेपानीमा आज देखी पात्लेपानी साहित्य महोत्सव २०७५ शुरु भएको छ ।
महोत्सव पात्लेपानी कला तथा साहित्य प्रतिष्ठानकी अध्यक्ष प्रगती राईको अध्यक्षता तथा बरिष्ठ कवि तथा प्राज्ञ श्रवण मुकारुङको प्रमुख आतिथ्यतामा शुरु भएको हो । समाज परिवर्तनको अभियान कला र साहित्यको विकास र सम्मान भन्ने मूल नाराका साथ शुरु भएको महोत्सव पात्लेपानी स्थित विद्यापोखरी आधारभुत विद्यालयमा आज र भोली २ दिन सञ्चालन हुने आयोजकले जनाएको छ । साहित्य महोत्सवको पहिलो दिन आज हतुवाली सर्जकहरुको हतुवाली गजल गोहो संयुक्त गजल संग्रह लोर्कापन गरिएको छ । गजल संग्रहको लोकार्पण प्रमुख अतिथि मुकाुङ ,भाषाविद ,प्राध्यापक डा टंक न्यौपाने , हतुवागढी गाउपालिकाका अध्यक्ष प्रेम कुमार राई लगाएतले गर्नु भएको हो । कार्यक्रममा श्याम सिंघकको चर्चित उपन्यास रेमिटल्याण्ड उपन्यास बारे साक्षात्कार भएको छ । उपन्यास माथि साहित्यकार प्रकाश बान्तावा , लेखक श्याम सिंघक ,राजन ईशारा र मुनाराज शेर्माले चर्चा गर्नु भयो । उपन्यासको चर्चा गर्दै उहाहरुले रेडिट ल्याण्ड विशुद्ध सामाजिक विषयबस्तु समेटिएकोमा जोड दिनु भयो । कार्यक्रमका प्रमुख अतिथी तथा बरिष्ठ कबी प्राज्ञ श्रवण मुकारुङले साहित्य क्षेत्रको विकाशका लागी प्रतिगामी विचार त्याग्नु पर्नेमा जोड दिनु भयो । उहाले गाउमा भएका यस्ता कार्यक्रमले प्रतिगामी विचार लिनेहरुका लागी गतिलो
झापड हुने स्पष्ट पार्नु भयो । कवि मुकारुङले देश संघियतामा प्रवेश गरेको अवस्थामा लेखकहरुले पहिचानका मुद्धा उठाउनु पर्ने उल्लेख गर्नु भयो । उहाले
यस्ता खालका महोत्सव आयोजना हुनाले समग्र देशको साहित्य क्षेत्रको विकाशमा टेवा पुग्ने धाराणा राख्नु भयो ।महोत्सवलाई सम्बोधन गर्दै हतुवागढी गाउपालिकाका अध्यक्ष प्रेम कुमार राईले साहित्य क्षेत्रको विकाशका लागी संस्थागत विकाश हुनु पर्नेमा जोड दिनु भयो । उहाले साहित्य क्षेत्रको विकाश र प्रर्वद्धनका लागी गाउपालिकाले योजना बनाएर अगाडी बढने उदघोष गर्नु भयो ।. अध्यक्ष राईले आफु निर्वाचित गाउपालिकामा भव्य रुपमा साहित्यिक कार्यक्रम भएकोमा खुसी व्उतm गर्दै अतिथी साहित्यकार तथा आयोजकलाई विशेष धन्यावाद व्यतm गर्नु भयो । महोत्सवको अवसरमा विभिन्न लेखकहरुको पुस्तक प्रद्र्धशनी समेत भएका छन । भोली हुने कार्यक्रममा इन्द्रसुर वेल्टारे र राज माङ्लाकको संयुक्त कविता वाचन, खुल्ला कविता प्रतियोगिता हुने प्रतिष्ठानका सचिव विश्वजित राईले जानकारी दिनु भयो ।

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail
विराट खबर
विराटखबर.कम मोफसलको लोकप्रिय अनलाईन पत्रिका हो ।
https://biratkhabar.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *